Воскресенье, 21.10.2018, 21:41
СТАРОБЕШЕВО
Главная | Налоговая информирует | Регистрация | Вход
Основное меню
Время
Пульс податкової
Свежий анекдот
Мы в соц. сетях
Вход
Главная » Статьи » Новости

Украина вводит европейские стандарты в сфере электронной цифровой подписи
«Україна обрала чіткий курс на євроінтеграцію з ЄС, підписавши Угоду з ЄС та взявши на себе зобов’язання у короткий строк максимально наблизити національне законодавство до європейського і світового, в тому числі й щодо послуг транскордонної сертифікації та створення умов для визнання взаємосумісності електронного цифрового підпису», - заявив заступник Міністра юстиції України Ігор Бондарчук під час семінару «Державне регулювання надання послуг електронного цифрового підпису, розвиток інфраструктури відкритих ключів України, проблемні питання», проведеному в Мін’юсті.

За його словами, зараз для України актуальними є такі питання аналіз нормативно-правової бази на відповідність ЄС, визначення переліку стандартів, які потребують перегляду чи розробки, прийняття нової редакції Закону України про електронний цифровий підпис, забезпечення технічної сумісності за міжнародними стандартами (тобто досягнення зовнішньої та внутрішньої інтероперабельності), розвиток державних електронних та транскордонних сервісів в Україні на основі надійної ідентифікації та сертифікації користувачів, створення довіри та технічної сумісності транскордонних схем.

Ігор Бондарчук повідомив, що у квітні 2014 року було прийнято резолюцію про регулювання пропозицій Європейського парламенту та Ради Європи щодо електронної ідентифікації на внутрішньому ринку, якою передбачені заходи із створення єдиного цифрового ринку до 2015 року. Йдеться про створення умов для взаємовизнання таких компонентів як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронні документи та послуги, а також вжиття заходів із забезпечення взаємосумісності послуг електронного уряду на території ЄС.

Заступник Міністра наголосив, що сьогодні Україна не може їх використовувати, оскільки національні схеми електронної ідентифікації не визнані на території ЄС і нам оперативно потрібно зробити необхідні напрацювання.

«Сьогодні в Україні ми маємо 19 акредитованих центрів сертифікації ключів, зареєстрованих – 8, є центри, у яких скасована акредитація з тих чи інших причин (7). Орієнтований обсяг користувачів нині складає 2,5-3мільйони, з них найбільший наш користувач – теперішня Державна фіскальна служба України», - повідомив Олексій Костенко, начальник Управління функціонування центрального засвідчу вального органу Міністерства юстиції України.

За його словами, в суспільстві спостерігається ще низька правова обізнаність, високий рівень недовіри не тільки до електронного цифрового підпису, а й взагалі до електронного документу. «Ми сподіваємося, що нам вдасться перебороти цю недовіру. До 2016 року ми запланували поліпшення процедури реєстрації та сертифікації центрів, строків акредитації, здійснення окремих процедур державного нагляду тощо», - зазначив він.

Як відомо, Міністерство юстиції України є головним органом в системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує та реалізує державну політику з використання електронного цифрового підпису..
Категория: Новости | Добавил: Elena (24.07.2014)
Просмотров: 143 | Теги: Украина вводит европейские стандарт
Магазин Рыболов
Погодка
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 15
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Copyright MyCorp © 2018 Бесплатный хостинг uCoz